Na ní naleznete například Labutí studánku, kterou zdobí reliéf labutě. Ten sem byl usazen v době mezi světovými válkami. Nebojte se vodu z ní ochutnat, je chutná a skvěle osvěží. Další zajímavostí je Vojtěchova studánka, která své jméno dostala v roce 2019, kdy ji objevil a podle svého vnuka pojmenoval hajný, který se o zdejší les staral. Do nejtěsnější blízkosti Křišťálové studánky, pojmenované na počest Jana Hály, se v době návštěvy Deníku dostat nedalo, kolem je místo podmáčené a člověku se nechtělo zmáčet si nohy. Zato celé okolí působí svěže.

V lese je možno vidět trsy sasanek či fialek, kopule z mechu vás nadchnou stejně jako průzračně čistá voda náhonu Teplé Bystřice. Unikátní náhon, jehož historie sahá až do roku 1571, turisty překvapí, když několikrát propustky protéká pod zdejší tratí z jedné strany na druhou. Dojít lze až k tzv. aquaduktu přes železnici na trati Domažlice–Havlovice.

Na stezce půjdete chvíli také podél Babylonského rybníka. Jeho hladina zatím nedosahuje obvyklé výšky, takže se naskytne pohled na jindy potopené kořeny stromů. V létě se pak mohou návštěvníci těšit na novou dřevěnou vyhlídku na Čerchov, která v současné době vzniká vedle interaktivních prvků u břehu při cestě.