"Letos se zatím přihlásilo šestnáct dětí a jde o samá děvčata. Dříve chodili i kluci, ale teď to vypadá, že s námi asi letos žádný nebude," říká vedoucí kroužku Iveta Zíková. Kroužek se vždy koná ve středu odpoledne a děvčata už připravují podzimní dekorace a chystají se na i na zimu. "Teď máme rozpracované mističky z keramických listů, pak budeme chystat něco vánočního a protože v černošínském muzeu bude také vánoční výstava zvonečků, tak jsme se také rozhodli do výstavy nějaké připravit," vysvětluje Zíková. Kroužky v Černošíně mají zelenou a jsou převážně zdarma.

"Nevím přesně, jak to mají ostatní, ale ještě jsem neslyšela, že by rodiče za nějaký platili. Takže keramika je pro všechny zájemce zdarma a materiál na keramiku i další náklady, to vše hradí přímo město Černošín, a to si myslím, že je úžasné," dodala Zíková.

Mezi děvčaty se plánovalo hlavně vyrábění oblíbených víl. "Děláme víly, které budou stát. Budou mít dlouhé vlásky a velká křídla. A možná to bude i dárek," uvedly Jana Myšková a Lenka Kodimová.