Během pátku, soboty a neděle čekalo na návštěvníky mnoho vystoupení, ale také církevní část programu, která je neméně podstatnou částí oslav. Přestože hlavní program církevních i kulturních slavností byl naplánován až na sobotu, borské náměstí ožilo již během pátečního večera, kdy byla akce oficiálně zahájena. Toho se ujal starosta města Petr Myslivec s farářem Miroslavem Martišem. O zbytek pátečního večera se postarala kapela Pády. „Každý rok je to opravdu náročné připravit slavnosti tak, aby vše vyšlo a všem se líbilo. Můj dík tedy patří určitě Městskému kulturnímu středisku, které to zvládá skvěle, a i přes nepřízeň počasí, které nám znepříjemnilo část dne, je velká návštěvnost a spokojenost,“ sdělil starosta Petr Myslivec.

Vedoucí MKS Jitka Naušová v sobotu pro Deník uvedla: „Snažíme se vyjít vstříc všem, aby se střídal rock a pop, ale letošní rok se sešly spíše metalové kapely. Samozřejmě si své najdou všichni, jak děti, tak i mládež a starší návštěvníci. Letos jsme rádi za podporu akce od výrobních firem z okolí. Program jde podle plánu, takže jsme spokojeni.“

Hlavní program, který byl připraven u kina, oživila mimo jiné i dvojice Těžkej Pokondr, která roztančila většinu návštěvníků, a pak se s nimi také vyfotografovala a popovídala.