Hlavním lákadlem Cebivské návsi byla už tradičně komentovaná přehlídka historických kostýmů od místní obyvatelky Jarmily Teplé.

„Při letošní přehlídce bylo k vidění třicet kostýmů z nejrůznějších období a koutů světa. Přehlídka měla děj poukazující na cebivský zámek, kdy jeho majitel zámecký pán s manželkou nechali vystavět zámek a objížděli svět, projeli Evropou i orientem a na konci se vrátili zpět do Cebivi, kde našli zámek v rekonstrukci. Tato choreografie poukázala na nynější stav, kdy je zámek opravdu opravován,“ popsala pro Deník Libuše Zahradníčková z MAS Český západ a doplnila, že prohlídka měla být původně komentovaná v českém i německém jazyce. „Bohužel přijelo málo našich přátel z Německa, přehlídka, kterou uváděla Pavlína Jonášová, tak byla pouze v českém jazyce,“ doplnila.

Odpolední program v Cebivi doplnili také dílničky pro děti, kde pod vedením děti vytvářely barevné otisky květin technikou linorytu a navlékaly korálkové náramky. Velkému diváckému zájmu se těšilo vystoupení šermířů, kteří předvedli novou choreografii na téma Vikingů, hra divadla DivadloLO, ohňová show a závěrečný barokní ohňostroj.