Cesta začíná za Červenou lávkou u hornického skanzenu, poté se dojde ke vstupní bráně před první kapličkou Křížové cesty. Nikdo nemůže zabloudit, celá trasy až k vrcholu je značená svíčkami ve sklenicích a různými vánočními motivy.

Po výstupu se lidé mohli občerstvit a poslechnout si krásné vánoční písně. Byla možnost i opékání si uzenin, lesem voněl svařák i horký mošt.

Pravidelně na akci chodí i Jan Dlouhý ze Stříbra. "Je to jedna z krásných akcí tady ve Stříbře. Oceňuji tu práci pořadatelů, jak celou cestu vyzdobili, zapálili stovky svíček, připravili program o občerstvení, klobouk dolů. Moc jim fandím a už teď se těším na další ročník," uvedl Dlouhý.

S celou partou se na vrch Ronšperku vydala také Jana Houžvičková. "My už to také bereme jako tradici, jsme taková parta sportovců. Nahoře se dáme něco dobrého, popřejeme se se známými. No a většinou to končí tak, že sejdeme dolů do města a ještě někde v teple zakotvíme. Prostě správné rozloučení s uplynulým rokem a vychutnání si krásné vánoční atmosféry," uvedla Houžvičková.

Martina Sihelská

REKONSTRUOVANÁ FARA POSKYTNE ZÁZEMÍ i pro popularizaci historie hornictví a geologie.
FOTO: Poznají historii hornictví, děti použijí mlátky, kladívka i kahany