Na tachovský turnaj navázaly druhým Velikonočním turnajem pořadatelé v Maršových Chodech a opět to byla soutěž jako z partesu. Více než dvě desítky hráčů, jimž šipky učarovaly, se postavily před soutěžní automaty, aby změřily své síly a navázaly tak na úspěšný turnaj z restaurace U Vodníka na tachovském „koupališti.“

A že to Maršovečtí vzali za správný konec, to se v průběhu odpoledne opět do písmene prokázalo.

Hrálo se oblíbeným systémem ve čtyřech soutěžních skupinách po pěti hráčích. Oproti zvyklostem došlo ovšem k mírným úpravám. Soutěžilo se sice „na 301“ se závěrečným hodem „double out“, ale nekončilo se tentokrát tradiční trefou na střed, ale po dosažení plného počtu bodů a závěrečném zavření, se počítaly všechny body, které do té doby nahráli soupeři. Vyhrál ten, kdo bodů na terči měl co nejméně. Systém byl sice pozměněn, ale podmínky pro všechny zůstaly stejné a mnohým hráčům se dařilo lépe taktizovat.

A JAK TO DOPADLO

„Je pravda, že teprve sbíráme zkušenosti,“ říká jeden z organizátorů turnaje, patřící do širokého rodinného klanu nadšenců, bez něhož by šipky v obci nebyly tím, čím jsou, Jarda Říha. „Všechny nás tady pobláznil Petr Zoň, a tak jsme zprvu nesměle a pak postupně víc a víc rozjížděli tuto hru. Párkrát jsme hráli takové srandamače a teprve ten dnešní je prvním prubířským kamenem v našem snažení. Není to tak dávno, co jsme vyjeli sbírat zkušenosti do Tachova a i když jsme si mysleli, že tam dostaneme nařezáno, skončili jsme víc než dobře. Takže Tachováci vyhlásili odvetu pod sloganem ulov si svého přespolního vesničana, takže dnes přijeli a jak to dopadne, to se uvidí.“

Při závěrečném ceremoniálu stál na nejvyšším stupni vítězů Roman Šoul a po stranách ho zahřívali Standa Zacpal a Martin Záveský. Mladá obecní naděje, Kuba Zušťák, teprve podniká první krůčky v této hře, ale zahrál tak dobře, že by se vyrovnal i mnohým dospělým.

Organizačně byl turnaj připraven na výbornou a i když zdejší pořadatelé jsou na začátku své cesty šipkařským světem, nelze jim v podstatě vůbec nic vytknout. Spokojenost po všech stránkách provázela účastníky po celý sváteční den a skvělá pohoda rovněž.

Turnaj v Maršových Chodech přinesl spoustu zábavy, dobrých výkonů a kvalitních výsledků. Uvnitř „kulturáku“ se hrálo, venku se grilovaly oblíbené pochutiny, a tak si každý přišel na své. Nutno dodat, že se karta obrátila. V obecním bujarém veselí zvítězili Tachováci, z nichž tři reprezentanti okresního města skončili v první pětici.

Nezbývá než doplnit, že příznivci šipek se neustále dohadují, zda jde o sport, nebo o zábavu. Šipky se hrají jak v amatérských, tak profesionálních podmínkách a lze je vidět nejen v republikových, ale i v celosvětových soutěžích. Obrázek o tom, čím vlastně šipky jsou, ať si udělá každý podle svého. Jedno je však jisté. Šipky jsou příjemným zdrojem zábavy mezi přáteli, a to se v Maršových hodech znovu plně prokázalo.