Stále větší oblibě se těší wellness pobyty. Návštěvníci zde stráví většinou prodloužený víkend. Kromě procedur vyrážejí na výlety nebo za místní kulturou.

Minulou sezonu zavítalo do lázní v malebné obci na Tachovsku více než 5500 hostů. „Třicet procent z nich přijelo právě kvůli relaxaci a odpočinku. Jejich počet se rok od roku zvyšuje. Jedná se převážně o českou klientelu. V případě cizinců jde o Němce a Rusy,“ vyjmenovala Dana Bešťáková, manažerka lázní, kde se nemocní léčí s chorobami kardiovaskulárního systému či pohybového ústrojí.

Wellness centrum, jehož součástí je samozřejmě bazén, vířivky, sauna a fitness, nabízí také masáže (například antistresovou, čokoládovou či konopnou), zábaly, aromaterapii nebo kosmetické služby. Základní cena víkendu, která zahrnuje ubytování s polopenzí, dvě procedury a dva volné vstupy do wellness centra, začíná na 2400 korunách.

„Návštěvníci často vyrážejí na vycházky do okolí, máme tady čtyři naučné stezky. Jezdí na kole, bruslích nebo vyzkoušejí stále populárnější nordic walking, chůzi se speciálními hůlkami,“ vysvětlila Bešťáková.

Hostům nechybí ani zábava. Ve středu se v amfiteátru koná vystoupení několika folklorních skupin, jež pokračují na festival do Plzně. „Pořádáme swingové večery, v létě nám každé nedělní odpoledne zpříjemní hudba různých žánrů, od country po staropražské písně,“ dodala.

O kulturní program, jenž přiláká i lázeňské klienty, se stará rovněž obec. V sobotu se za tamějším kulturním domem uskutečnil Švihák fest, předvedly se kapely Premier nebo Fast Food Orchestra. Starosta Karel Týzl potvrdil, že propojení mezi lázněmi a obcí funguje dobře. „Možnosti na sebe dobře navazují. Ostatně akcí se účastní víc přespolních než místních,“ řekl. Další události na sebe nenechají dlouho čekat. O červencových svátcích se zde odehraje Revival fest, na nějž v srpnu navážou country a folk.