To je bilance letošních zkoušek z dospělosti v tachovském gymnáziu. „Jsou to moc hezké výsledky, jsem za ně ráda,“ vyjádřila se ředitelka školy Irena Volkovinská.

Maturitní vysvědčení převzali studenti v pondělí odpoledne při slavnostním aktu v Jízdárně ve Světcích, kde jim k úspěchu rovněž popřál starosta města Ladislav Macák.

Studium šestiletého gymnázia začalo před lety osmadvacet žáků. Celých šest let měla žáky na starosti třídní učitelka Markéta Hlaváčová. „Řekla jsem to i studentům. Bylo mi ctí vést takové slušné a hodné lidi a doufám, že takovými lidmi zůstanou. Zároveň bych chtěla poděkovat jejich rodičům, že se vlastně podařilo takové lidi vychovat,“ řekla Deníku třídní učitelka.

Studenti, jak sami potvrdili, se ve škole cítili vždy dobře.

„Lepší paní třídní učitelku jsme si ani nemohli přát. A proto jí děkujeme, jak se o nás celých šest let starala a byla nám oporou,“ vyjádřila se pro Deník jedna z úspěšných maturantek, Kamila Všetičková, která prospěla se třemi výbornými a jednou chvalitebnou.

Její spolužačka Kateřina Moravcová dopadla, jak sama s úsměvem řekla, nad svoje očekávání. „Mám jednu trojku, dvě výborné a jednu chvalitebnou.“

Kolektiv si chválí. „Ve třídě jsme byli skvělá parta. Sedli jsme si už od začátku, žádné velké konflikty mezi námi nevznikly a doufám, že se s touhle partou budu moc scházet dál a dál.“

Z cesty za pokladem jízdárny.
OBRAZEM: Děti hledaly poklad jízdárny