Slavnostním přestřižením pásky, kterého se chopily děti mateřinky, hřiště včera oficiálně uvedli do provozu. A výhodou je, že ho budou využívat i další z mateřských škol v okresním městě. „Je rozepsán harmonogram a už ve středu může přijít mateřská škola Prokopa Velikého,“ uvedla ředitelka Pošumavské Ladislava Pitrová. Vybudovat víceúčelové hřiště se sice podařilo za pouhé dva týdny, ale vlastní snaha a přípravy trvaly přes sedm let.

Dílo se nakonec povedlo a dostavěno bylo už loni na podzim. Stavba vyšla na 650 tisíc korun, dvěma sty tisíci přispěl Plzeňský kraj, ostatní prostředky věnovalo město Tachov. Hřiště je vyrobeno z recyklovaných materiálů, z rozemletých a obarvených starých pneumatik. Barevné obrazce, čáry a značky na měkkém povrchu umožní snadnější výuku základů dopravní výchovy, děti zde mohou sportovat, zapojit se do her, při kterých poznávají tvary, barvy, čísla a učí se prostorové orientaci. Samozřejmostí je možnost různých míčových her.

Slavnostního otevření hřiště se účastnili děti zmiňované mateřinky, zástupci dalších mateřský škol nejen z Tachova a zástupci města. „Důležité je, aby z hřiště měly radost nejen děti z této mateřinky, ale protože hřiště je určeno i dalším školkám, tak aby přinášelo radost i všem dětem z Tachova. Ať vám dobře slouží…“ popřál tachovský místostarosta Jan Straka.

Podobné hřiště a využití prostoru chtěla mateřinka už roky. „Několikrát jsme podávali žádosti a řešili dotace a možnosti financování. Ale neuspěli jsme,“ řekla už dříve Deníku ředitelka Ladislava Pitrová. Teprve předloni se ale povedlo získat prostředky z Kraje v rámci podpory vybudování a modernizace hřišť a velikou část prostředků získali od města Tachova. To, že mají po tolika letech hřiště, považuje ředitelka za vítězství.