„Budovu základní a mateřské školy jsme rozšířili z více důvodů a byla dlouhodobým záměrem obce. Reagovali jsem tím v předstihu i na novou povinnost předškolních vzdělávacích zařízení, která od roku 2020 nařizuje poskytovat celodenní péči dětem již od dvou let věku. Dvouleté děti ale potřebují zcela jiné zázemí, než ty starší. Vznikla proto potřeba přistavět ložnici, kterou jsme v rámci přístavby realizovali,“ řekl už dříve Tachovskému deníku starosta obce Rozvadov Bořivoj Vrabec a doplnil, že přístavbou prostoru ložnice pro děti z mateřské školy vznikl nápad na vystavění patra pro další třídu základní školy.

Stavební práce na základní škole jsou téměř u konce, do závěru rekonstrukce zbývá několik dodělávek. Nová třída, která vnikla jako patro ložnice pro mateřskou školu už začala školákům sloužit. „Děti učíme ve smíšených třídách. Vyžaduje-li výuka samostatnou třídu, řešili jsme problémy s prostorem. Vznikem nové třídy nám tyto starosti odpadly. Třídu sice ještě nemáme zařízenou ale to nás teď zcela nepálí. Důležité pro nás je, že ji máme a může tak podle potřeby probíhat i samostatná výuka jednotlivých tříd,“ pochválila nové prostory ředitelka základní školy v Rozvadově Renata Kozlerová a doplnila, že nové zázemí vzniklo i pro družinu, které škola poskytuje všem třiadvaceti žákům. „Chtěli jsme, aby měly děti více prostoru pro hry ale například také pro psaní úkolů nebo odpočinek. Rekonstrukcí se podařilo propojit dvě místnosti, kde si děti snadněji najdou svůj klidný koutek,“ usmála se Renata Kozlerová.

Základní škola v Rozvadově je školou rodinného typu a vzdělání dětem poskytuje maximálně do pátého ročníku. Děti, které školu navštěvují pochází z obce nebo blízkého okolí a plynule na základní školu přechází ze školy mateřské. „Letos nám nastoupilo do první třídy devět prvňáčků. Věříme, že i další ročníky budou silné,“ věří ředitelka.