Dvě lektorky měly na starosti téměř dvacítku dětí. „Tady v Tachově zkoušíme příměstský tábor prvním rokem, ale v Plzni už ho děláme šestým rokem, ale i pro děti prvního stupně školní docházky,“ sdělila vedoucí kurzu Ivana Gálová s tím, že příští rok zkusí i v Tachově tábor pro školní děti.

Tábor je určen nejen pro děti, které už se s angličtinou setkaly, ale i pro ty, kterým je tento mezinárodní jazyk novinkou. „Je to pro ně zábavný způsob, jak se s angličtinou seznámit ještě než se s jazykem setkají ve škole. Všechno probíhá formou hry a každý rok máme tábor tématicky zaměřený, letos to je na jídlo, název je Mňamózní prázdniny,“ dodala lektorka.

Ta spolu s kolegyní používá speciální metodu výuky, která spočívá v tom, že na děti mluví minimálně česky. „Je to nepřekladová metoda wattsenglish. Dětem nepřekládáme do češtiny, ale učíme je tak, že na ně celý den mluvíme anglicky a oni se ten jazyk učí vlastně stejným způsobem jako mateřský jazyk. Není to tedy ani tak učení, jako spíše vstřebávání jazyka,“ vysvětlila Gálová.

Děti tak prožijí pět dní v prostředí, kde se mluví anglicky. Cílem je, aby mnohem více porozuměly a zjistily, že angličtina nejsou jen slovíčka, ale jazyk, kterým se běžně mluví. „U nás na táboře se letos naučí objednat si anglicky třeba zmrzlinu, když budou někde s rodiči v zahraničí a podobně.“