Už několik dní se v ní vyučuje. „Jsem ráda, že se všechno podařilo stihnout a musím poděkovat nejen obci a firmě, která stavbu prováděla, ale také svým kolegyním, že se nám podařilo školku včas připravit,“ vyjádřila se při úterním slavnostním otevření ředitelka Jana Bartošová.

Mateřinka má nyní k dispozici tři třídy s celkovou kapacitou 72 dětí. „Stavěla se jedna třída, k tomu přístupová chodba, šatna a zázemí,“ informoval starosta Lomu Aurel Ardeleanu.

Většina ostatních prostor se rekonstruovala. „Klobouk dolů před stavební firmou, která stavbu prováděla. Času nebylo mnoho, objevily se i potíže s včasným dodáním některých materiálů, na které firma čekala, přesto se podařilo zkolaudovat včas. Ale dělníci na školce pracovali dlouho do večera, i o víkendech. To si zaslouží úctu,“ dodal starosta Lomu.

Zájem rodičů o lomskou školku je velký, i navýšená kapacita je momentálně téměř zaplněna. Kromě místních sem vozí rodiče děti i z širokého okolí. „Do školky nám chodí děti například až ze Starého Sedliště, z Kočova, také od Černošína,“ potvrdila ředitelka.

Přístavbu nové třídy pro lomskou školku začali dělníci stavět v polovině března. Celkové náklady se pohybovaly okolo čtyř a půl milionu korun. Část obec hradila z rozpočtu, s financováním pomohla také dvoumilionová dotace.

Sbírku historických motocyklů i jiných věcí, mohli vidět návštěvníci borského zámku
PODÍVEJTE SE: Sběratelé v Boru vystavili své historické předměty