„Vše jsme organizovali sami bez jakékoliv pomoci učitelů. Stejně to bylo i s hodnocením jednotlivých vystoupení. Pro všechny učitele to bylo překvapení,“ řekla Deníku za pořádající studenty Kateřina Moravcová. Jak sama nastínila, celý program se točil hlavně kolem vystoupení jednotlivých tříd. Během nich byly k vidění jak vzpomínky na 17. listopad roku 1989, pěkné pěvecké výkony, ale i více odvázané scénky. Podstatnou součástí bylo také rozloučení studentů šestého ročníku, které již v letošním roce čeká vrchol studia v podobě maturity.

Jednou z mnoha scének byla i anti talentová soutěž studentů druhého ročníku. Ta ovšem přinesla úsměvné kouzlo nechtěného, kdy sprška kečupu zasáhla téměř celou první řadu, která byla obsazena vedením a zastupiteli Tachova. Tito návštěvníci ovšem vzali celou věc sportovně a se zbytkem sálu se celému incidentu zasmáli. „O plánu s kečupem od druháků jsme věděli, ale opravdu jsme netušili, že to bude až tak radikálně pojato,“ se smíchem okomentovala vystoupení svých spolužáků Moravcová.
Stejně jako v předešlých letech, také tentokrát došlo na vyhlášení nejlepších představení. Společné třetí místo si nakonec z letošní gymnazistické akademie odnesli studenti pátého a prvního ročníku, druhá skončila třída 4.A a nejvíce porotu slouženou jak z účitelů, tak ze zástupců Městského kulturního střediska oslovilo vystoupení třídy 4.B.