„Letos se jedná už o šestnáctý ročník. Určený je pro žáky sedmých až devátých tříd a pomoc jim má při výběru střední školy. Pozváni byli samozřejmě také rodiče, kteří svým dětem většinou pomáhají v rozhodování, kam by měl jejich profesní život směřovat,“ řekl Deníku poradce pro volbu povolání Úřadu práce Tachov Oldřich Struček a doplnil, že za velký úspěch považuje prezentaci všech šesti středních škol působících na Tachovsku.

Studijní obory představila už tradičně na také Střední škola Světce. „Zájem žáků o naši školu vzrůstá a nás to moc těší. Nabízíme obory, které jsou snadno uplatnitelné na trhu práce a o naše absolventy je velký zájem nejen na Tachovsku ale i Klatovsku a v dalších regionech. Nově u nás mohou studenti získat ve tříletém oboru výuční list a pokračovat ještě jeden rok v nástavbovém studiu k získání maturity,“ řekl vedoucí odborného výcviku Vlastimil Chalupa.

Na výstavu se přišla podívat také Marcela Řezáčová, žákyně deváté třídy ze ZŠ Planá. „Nejvíc se mi asi líbí obor ošetřovatelka nebo cukrářka, který nabízí Střední živnostenská škola Planá. Myslím, že by mě to mohlo bavit, “ usmála se.

Tradičně se na veletrh středních škol přijela prezentovat také Armáda ČR. Zájem o její stánek byl velký. „Viděl jsem všechny stánky a nejvíc mě zaujala prezentace armády. Asi bych se chtěl stát profesionálním vojákem,“ poznamenal Tomáš Artim, žák deváté třídy ze ZŠ Bor.