Organizátoři největší rockové akce na Tachovsku nalepili samolepku festivalu na červený Bentley Continental. „Tak luxusní auto ještě naši samolepku nevozilo. I pro nás je to stále neuvěřitelné, ale jsme za to rádi, je to určitá prestiž,“ řekl s úsměvem hlavní organizátor Petr Joselevič.

A jak dodal, majitel reprezentativního vozu projevil sám iniciativu připojit se k přátelům Tarocku. „Vzniklo to spontánně, poznali jsme se s Tobiasem náhodně a spřátelili se. A on s nadšením řekl, že chce Tarock na autě vozit a hlavně se na festival těší,“ dodal organizátor s tím, že majitel vozu významně přispěl do rozpočtu festivalu.

Tobias Schell, třicetiletý majitel Bentley a německý podnikatel, který se v Tachově usadil, to Deníku potvrdil. „Ještě nikdy jsem na českém rockovém festivalu nebyl. Poslouchám česká rádia, znám některé české interprety, ale o rockové scéně přehled nemám. Hrozně se na festival těším, chci si ho užít,“ uvedl.

Tarock se koná 12. a 13. července a představí se na něm česká rocková špička, jako Doga, Škwor, Krucipüsk a další. Ale také Vašo Patejdl a tachovské kapely Excentr, The New Morning a řada dalších.

Z kurzu pečení chleba.
FOTO: V Plané zadělávali na chléb