A město Tachov má být na co pyšné. Mezi vyznamenanými se objevila například Karolína Strapková, která se ve Florencii stala letošní mistryní světa v halové lukostřelbě. Další úspěšnou reprezentantkou byla i Tereza Hladíková, která se umístila šestá na celorepublikové soutěži Mladý zahrádkář.

Mezi nejlepšími studenty a reprezentanty Tachova pak nemohl chybět ani všestranně nadaný David Kratochvíl, který přestože má zrakové postižení, reprezentuje okresní město v několika disciplínách. Věnuje se keramice, hudbě i plavání. Právě v tom pak dosáhl svého letošního největšího úspěchu. Na celostátní soutěži v plavání zrakově postižených, kde byl nejmladším účastníkem dokázal vybojovat krásné čtvrté místo.

V síni slávy tachovských úspěšných studentů se už tradičně nachází i student třetího ročníku gymnázia Jan Jirmus. Ten se letošním zařazením mezi nejúspěšnější studenty zároveň s tachovským publikem loučil. Od září dostal možnost studovat v bavorském Zwieselu, kam na tři roky přechází z tachovského gymnázia a kde by měl v roce 2020 složit i maturitu.

Ocenění studenti obdrželi z rukou starosty okresního města Jiřího Stručka, místostarostů Petra Vrány a Jana Straky malý dárek a finanční odměnu. Moderování akce se pak bravurně a s vtipem ujal vedoucí odboru školství a kultury Josef Kožnar. „Žáky oceňujeme už devátým rokem. Tradici zavedl předchozí starosta města Tachova Ladislav Macák a za dobu svého působení se stala prestižní záležitostí jak pro studenty tak pro jejich učitele. Oceňujeme ty, kteří úspěšně reprezentovali město na krajských i vyšších soutěžích a olympiádách, přičemž má výběr těch nejlepších přísná pravidla. Oceněni jsou ti, kdo na úrovni kraje zvítězili nebo se na úrovni republikové soutěže umístili do pátého místa. K slavnosti jsou každoročně pozváni i učitelé, kteří za úspěchy žáků a studentů stájí a tak ocenění společně s nimi,“ řekl Josef Kožnar.

Žáci základní školy Hornická se zúčastnily archeologického workshopu. Do budoucna je čekají další.
Žáci si užili archeologický workshop