Ty nahradily původní vzrostlé keře a stromy, které byly na základě dendrologického průzkumu vykáceny. „Přední i zadní nádvoří bude po dokončení plánované revitalizace doplňovat dominantu tachovského zámku. Před schválením projektu na jeho úpravy jsme se asi osmkrát sešli s odborníky architekty, kteří do návrhu postupně zapracovali všechny naše návrhy. Výsledek tak bude velmi uspokojivý pro všechny,“ řekl Deníku kastelán zámku Pavel Voltr a pokračoval. „Další úpravy budou navazovat. V plánu je například bylinkový záhon doplněný trvalkami.“

Po vysazení zeleně bude následovat osazení vhodných laviček, které budou jednotné a lépe zapadnou do prostředí zámku. „V příštím roce bychom chtěli také vyměnit mobilní květináče a zasázet do nich vhodnější květiny. Rozkvetlé okolí zámku pak chceme doplnit ještě rozkvetlými truhlíky s převislými květinami na zámeckém balkonu,“ nastínil další plány zámecký kastelán.
Přeměna tachovského zámeckého nádvoří je plánovaná do července příštího roku. Město Tachov na jeho revitalizaci získalo dotaci z operačního programu Životní prostředí 2014- 2020. Náklady na vegetační úpravy kolem zámku činí přes jeden a půl milionu korun, dotace pak pokryje devět set čtrnáct tisíc korun.

Děti představily pásmo říkanek i divadélko rodičům ke Dni matek
FOTO: Děti zatančily rodičům ke Dni matek