Jak Deník informovala vedoucí odboru kultury v Plané Petra Tomášková, výstava současného umění potrvá do 21. června. „Během výstupu na ochoz věže se mohou návštěvníci potěšit pohledem na 28 výtvarných děl od 25 různých autorů,“ uvedla Tomášková. Jak dodala, po několika letech jsou tak opět k vidění díla sester Válových, Jiřího Koláře, Václava Maliny, Olbrama Zoubka, Věry Janouškové nebo Dalibora Smutného. Tyto obrazy jsou ve vlastnictví města Planá.

Zahájení sezony v Konstantinových Lázních
OBRAZEM: Lázeňskou sezonu zahájili turisticky

Sbírku současného umění města tvoří v současné době 65 děl. „Pro město je začala shromažďovat zakladatelka Galerie Ve věži Alena Mrovcová. Sbírka je tvořena nejen obrazy, které tvoří majoritní část, ale také plastikami,“ uvedla dále vedoucí odboru kultury.

Sbírku tvoří především díla umělců, kteří v minulých letech v galerii vystavovali a kteří své dílo do sbírky věnovali. „Ve sbírce se nachází díla takových autorů jako je Jiří Slíva, Jiří Šalamoun, Reon Argondian, Oldřich Kulhánek, Aleš Lamr, Jan Spěváček nebo Adolf Born. Nechybějí ale ani díla od regionálních autorů jako je Irina Slámová, Jarmila Krynická nebo Jana Zajíčková,“ sdělila Deníku Tomášková.

Plánská galerie ve věži kostela Nanebevzetí Panny Marie je kromě pondělí otevřena každý den od 14 do 17 hodin. Otevřen je i vyhlídkový ochoz. Vzhledem k rekonstrukci komunikací v centru města je v současné době galerie přístupná nejlépe od školy Na Valech.