Dlouholeté kamarádství s majitelkou galerie Blankou Borůvkovou přivedlo totiž kroky Evy Vanišové z Plzně do malé galerie v Plané, aby právě tam předvedla své umění při tvorbě vánočních dekorací. „Jezdím sem na návštěvy i na oslavy, ve zdejším penzionu jsem byla už několikrát,“ uvedla Vanišová, která o sobě říká, že profesí má sice několik, ale floristika je to, čemu se hlavně věnuje. Na podvečerní čtvrteční vernisáži ukázala přítomným hostům nejen už hotová díla, ale také návštěvníkům předvedla výrobu vánočních dekorací. „Krom toho se především věnuji vazbě kytic, svatební floristice a obecně nejraději dělám kytice pro slavnostní příležitosti,“ dodala.

Čtenářům Tachovského deníku prozradila jednoduchý návod, jak si udělat neobvyklou vánoční dekoraci. „Úplně nejjednodušší je dojít do lesa, nasbírat tam mech a lišejníky obrostlé větvičky. Z toho je pak možné doma vytvořit nádherné dekorace,“ popsala a ukázala na květináč v proutěném košíku nazdobený uvedenými přírodninami z lesa a doplněný o květy růží.

Kromě adventních věnců, a dalších ozdob vážících se k Vánocům si návštěvníci v galerii v ulici Dukelských hrdinů mohou prohlédnout užitou keramiku a plastiky Dany Vilímové z Rankova a manželů Kosových z Prahy.