„Nemohla jsem ani dospat, jak moc jsem se sem těšila. Oba Karlové jsou mými miláčky a mně se tak splnil velký sen. Vidět oba umělce na vlastní oči,“ řekla nám Jana Doleželová ze Stříbra, když v úterý přišla do tachovského sálu Mže na vystoupení Karla Gotta a Karla Štědrého. Zatímco Štědrý připustil, že v Tachově za pět desítek let své kariéry už jistě zpíval, Karel Gott zde vystupoval poprvé.

„V Tachově sice poprvé nejsem, ale nevzpomínám si, že bych tu někdy přímo koncertoval,“ řekl Deníku. Oba zpěváci, které pojí dlouholeté přátelství, se v Tachově představili v pořadu Václava Kosíka Hvězdy, jak je neznáte. „Je to jiný typ pořadu. Spíše taková beseda s písničkami při klavíru. Lidé si při tomto pořadu více vychutnají osobitost zpěváka, jsou mu blíže a mohou dění na jevišti více ovlivnit,“ uvedl Gott. „Mám taková setkání rád, ale když za vámi stojí orchestr, hudební těleso s dobrým aranžmá, to je zase úplně něco jiného,“ srovnal umělec úterní pořad s běžným koncertem.

S Gottem se Karel Štědrý zná bezmála padesát let. „Máme rádi stejné písničky, máme stejné kamarády, občas trávíme společnou dovolenou. Proto jsme přivítali možnost takto spolu vystupovat,“ řekl nám Štědrý. Ten bere vystupování spíše jako. „Naštěstí mne už šestnáct let živí podnikání, takže vystupuji spíše pro radost a nezříkám se ani charitativních projektů,“ dodal.

Na Gotta a na Štědrého, které na klavír doprovázel Pavel Větrovec, přišlo do sálu Mže přes pět set lidí. „Máme vyprodáno. Většina lístků se prodala velmi rychle, během několika dní po vylepení prvních plakátů a vyhlášení v médiích,“ informovala nás ředitelka MKS Tachov Božena Vaňková.