Studenti tachovského gymnázia dokázali, že umí každeho rozesmát. V sále kina Mže se sešli všichni žáci, aby si připomněli Den studentstva. Každá ze tříd si připravila hranou scénku, taneční kreaci nebo prezentaci, která měla pobavit studenty z ostatních ročníků.

,,Myslím si, že se to všem líbilo, zaujala i soutěž o nejlepší vystoupení,“ řekla organizátorka Soňa Litomiská. Každé číslo bylo totiž známkováno nezávislou porotou, kterou tvořili kantoři, ředitelka školy a hospodářka.

Známkovalo se tak, jak je na školách zvykem. Ze známek, kterou dal každý z porotců se vypočítal aritmetický průměr, který často rozhodl o těsném pořadí. V letošním roce bylo známkovaní novinkou. Na prvním místě se umístili studenti ze 4.A, kteří tancovali ve stylu rock´n´roll.

Účinkující si postěžovali na techniku, která občas stávkovala. ,,Trochu nás zlobila technika. Moderátorské vstupy bych ozvláštnila, myslím si, že to nebylo příliš originální, ale jinak opravdu výborné,“ uvedla studentka šestého ročníku Daniela Machová.

Mezi jednotlivými vystoupeními proběhly také prezentace fotografií Gymnaziády a minulého ročníku této oslavy.

Glosu k tomuto článku čtěte zde: