Slavoj totiž nemá tolik peněz na nutné opravy. „To víte, je to třicet let stará budova. My seženeme peníze na její provoz, ale na větší opravy už ne," potvrdil Deníku sekretář tělovýchovné organizace Peter Cehlárik. „Hala nutně potřebuje nová plastová okna a zateplení. To bychom si nemohli dovolit financovat," doplnil s tím, že představenstvo Slavoje už převod do majetku města schválilo.

Město v současné době zjišťuje všechny podrobné informace k provozu objektu, kde je velká hala, menší tělocvična, šatny, bistro, kanceláře, posilovna a další zázemí pro sportovce.

„Převzetí haly do majetku města je zatím v jednání. Město má o objekt zájem, samozřejmě o tom musí jednat ještě zastupitelstvo," uvedl Deníku starosta Tachova Ladislav Macák. „Pokud sportovní halu převezmeme, musíme vyčlenit peníze na její opravy. Ale zatím není stanoven žádný termín, kdy by k převodu došlo. Prozatím prověřujeme provoz, zjišťujeme jaké jsou provozní náklady a tak," dodal.

Sportovní hala stojí na samém začátku areálu tachovských sportovišť. Ta v podstatě všechna patří městu. „Hala by se tak stala jejich nedílnou součástí i po stránce administrativní," doplnil starosta.

Do haly se chodí na basketbal, házenou, florbal a mnoho dalších sportů. Kromě tréninků a mistrovských utkání se v ní koná řada různých turnajů. Ve čtvrtek odpoledne se zde uskutečnil nábor nejmladších adeptek pro házenkářský klub Slavoje Tachov. „Určitě bychom uvítali, kdyby se hala převedla do majetku města. To má určitě větší a lepší možnosti sehnat peníze na opravy i na údržbu celé budovy," vyjádřil se jeden z trenérů tachovské házené, František Mráz.