Hniha o Harry Potterovi dorazila tento týden na Tachovsko. Tak jako všude ve světě, vzbudilo vyprávění o nadaném čarodějnickém učni ohromný zájem i v zapadlém příhraničí. Na pultech stříbrského knihkupectví Stanislavy Kollerové ležela kniha v anglické verzi jen pár okamžiků a byla hned vyprodána. „Pottera vykoupili dospělí,“ popsala Stanislava Kollerová.

Do okresního města má dorazit koncem tohoto týdne. Tachovská pobočka nakladatelství Nava na náměstí Republiky objednala pět kusů originálu o Harry Potterovi, dorazit by měly koncem tohoto týdne. „Zájem je obrovský, a to i přesto, že titul stojí 700 korun,“ zmínili prodejci. „Cana je vysoká, ale Harry Potter je fenomén, zákazníci tu cenu akceptují,“ říká Kollerová. Česká verze má být k dostání až koncem roku, nebo v prvních dvou měsících roku příštího. Poud jde o prázdninový prodej jiných titulů, žádný velký třesk se nekoná.

Bodují pouze zavedení autoři. „Skvěle se prodává kniha Afghánec autora Fredericka Forsytha,“ zmínila majitelka knihkupectví ve Stříbře. Kniha vypráví o tajném agentovi, který pronikne do teroristické buňky. V Tachově je nejprodávanějším titulem pokračování Řeky Bohů od Wilbura Smithe a Kronika nesmrtelných – Nad propastí z nakladatelství Nava. V první desítce v obou městech se umístily ještě Zakletá země od Nory Robertsové, Pivrncovy vopičárny od Petra Urbana, nebo knížka Najdu si tě od Lisy Kleypas. Z dětských titulů je nejprodávanější dívčí román od Lenka Lanczové Náhradní princ, pohádky a různé encyklopedie. V Tachově jdou nejlépe na odbyt i knihy z edice Dračí srdce, a Pokladnice pohádek. Pomyslnou hitparádu na hudebním trhu vede CD dechovky Babouci, Bon Jovi – Lost Highway, a Nelly Furtago s deskou Loose.