„Účast byla velice slušná. Jsme rádi, že dorazilo tolik družstev z okresu. Také bychom chtěli poděkovat družstvu z Kornatic, které dorazilo až z Rokycanska," řekl Deníku velitel novosedlišťských hasičů Ondra Fojtíček.

V útoku na tři hadice typu B zvítězili hasiči z domažlických Krchleb a za svůj výkon si mimo putovního poháru odnesli také soudek pěnivého moku a divoké prasátko. Stříbro vybojovali Honezovičtí z okresu Plzeň-Jih, ti si odnesli také soudek chodovarského piva. Domácí, kteří neobhájili loňské vítězství, nakonec skončili na třetím místě. Se svou výhrou byli skromnější a odměnili se pouze bedničkou lahvových piv. Dalších pět družstev si s diplomem odneslo i maso z divokého prasete.

Dívky byly na všech třech místech odměněny dárkovou lahví vína. Zlato zůstalo, tak jako v předešlých letech, místním dívkám. Druhé místo putovalo do nedaleké Labutě a bronz si odnesly dobrovolnice ze Starého Sedliště.

„Ceny jsme mohli rozdat takto bohaté díky sponzorským darům. Všem bychom tedy chtěli poděkovat," doplnil Fojtíček.

Nejen soutěžícím byly předány hodnotné dary. Hasiči z Nového Sedliště využili příležitosti a během závěrečného slavnostního nástupu pogratulovali svému bývalému starostovi Miroslavu Moravci, který koncem měsíce oslaví 70. narozeniny. Spolu s přáním pevného zdraví mu předali i dárkový koš a pamětní hasičskou sekerku.

Na soutěž dorazily desítky fanoušků. Lidé zde pojedli naložené vepřové maso, klobásy, těstovinové saláty i sladké zákusky, které upekly samy hasičky. Že se na tuto soutěž sjíždějí lidé opravdu z daleka dokazuje i Petr Lerch z Litvínova: „V Novém Sedlišti máme příbuzné, za kterými pravidelně jezdíme. Vždy si návštěvu plánujeme na tuto soutěž a pokaždé se na ni těšíme. Líbí se nám hlavně ta přátelská atmosféra. Navíc zde mají dobré pivo i klobásy. Fandili jsem samozřejmě domácím, trochu nás zklamalo, že neobhájili zlato, ale aspoň děvčata nezklamala."
Po soutěži následovala hudební a taneční zábava. Místo původně plánované kapely Ponorka Band vystoupila skupina Quo Vadis. „Změna proběhla až na poslední chvíli kvůli zdravotním problémům některých členů skupiny Ponorka Band," dodal Fojtíček.

Veronika Černá