Zásahová jednotka, která ve Ctiboři funguje, je kategorie JPO5 a jejím velitelem se v letošním roce stal Michal Timura. Zkušený hasič, který je zároveň profesionálem na tachovské stanici Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje. Zásahová jednotka má k dispozici cisternu Tatra 148.

Deník na návštěvěDeník na návštěvěZdroj: DeníkObec pravidelně doplňuje materiálové vybavení, aby byla zásahová jednotka stále na požadované úrovni. Nejnovější vybavení pro hasiče podpořila dotace z Programu rozvoje venkova.

V posledních letech také byla rekonstruována podlaha hasičské zbrojnice. „Snažíme se do zbrojnice investovat, ale objekt není v úplně vyhovující poloze. Bohužel stojí ale na takovém místě, že větší dopravní úpravy okolí udělat nemůžeme,“ uvedla starostka obce Gabriela Macková s tím, že se zvažovala i možnost výstavby nové zbrojnice, zatím ale nebyla nalezena vhodná lokalita, ani možnost financování.

V rámci Sboru dobrovolných hasičů ve Ctiboři funguje úspěšně rovněž oddíl mladých hasičů. Jak Deníku sdělila starostka obce, mladí hasiči obec vzorně reprezentují, mimo jiné vozí řadu ocenění ze soutěží v požárním sportu. „Za to bych jim chtěla určitě poděkovat, nejen dětem, ale také jejich vedoucímu Pavlu Strakovi,“ uvedla starostka.

Hasiči se rovněž podílejí na společenském životě v obci, spolupracují na pořádání různých akcí, především pro děti a mládež, kde zajišťují například občerstvení, ale i různé další nezbytné pomocné aktivity.