„Malá slavnost s předáním vozidla se uskutečnila hned po vyhlášení výsledků soutěže. Hasičský sbor v Novém Sedlišti si loni připomněl 135 let od svého založení, a při této příležitosti dostal od obce Staré Sedliště zásahový automobil Ford Tranzit v hodnotě přes 1,2 milionu korun,“ informoval kronikář obce Václav Hurych.

Vzhledem k loňské epidemiologické situaci se ale slavnostní předání uskutečnit nemohlo, proto bylo odloženo. „Uskutečnilo se tedy až nyní, jako součást hasičské soutěže,“ uvedl dále kronikář.

Jak dodal, s krátkým projevem při slavnostním předání vystoupila starostka obce Staré Sedliště Jitka Valíčková a místostarosta Jiří Vacek, který je zároveň starostou Sboru dobrovolných hasičů Staré Sedliště. Ten zároveň vozidlo veřejnosti představil. „Novému zásahovému vozidlo pak požehnal tachovský farář Václav Vojtíšek,“ sdělil dále Deníku Václav Hurych.

Také odpolední a večerní program Minislavností v Tachově byl poznamenán vytrvalým deštěm.
Trápení pořadatelů. Většinu venkovních akcí letos v létě pokropil déšť

Memoriál Václava Pecháčka, v jehož závěru převzali hasiči nové vozidlo, kterému farář posléze požehnal, byl jubilejní.

Letošní ročník soutěže v požárním útoku byl v pořadí už 40. a konal se v sobotu na prostranství v Novém Sedlišti.

„Bohužel, stejně jako týden před tím v Labuti, se jednalo o nejmenší účast v historii této soutěže, neboť do Nového Sedliště přijelo pouze družstvo dobrovolných hasičů ze Starého Sedliště,“ uvedl kronikář.

V požárním útoku se tedy utkala dvě družstva a zvítězil tým Nového Sedliště. Po tomto souboji se představilo družstvo dětí Sboru dobrovolných hasičů Nové Sedliště. Děti předvedly, co se zatím dokázaly mezi hasiči naučit. „Za velice pěkný a obětavý výkon sklidili mladí hasiči zasloužené ovace diváků. Soutěž pak zpestřili organizátoři tzv. pivním útokem, který spočíval v tom, že nejprve všichni členové soutěžního družstva museli vypít půllitr piva a teprve potom začali soutěžit,“ popsal další disciplínu Hurych.

Naděžda Šoukalová cestovala Západním expresem, který se minulý týden srazil s osobním vlakem. Má zlomená čtyři žebra, pohmožděný kotník a podvrtnutý palec na ruce,
Byli jsme pomlácení, odření a vylekaní, popsala žena okamžiky po srážce vlaků

A také v této doplňkové a neoficiální disciplíně se utkala dvě družstva a z vítězství se radovali domácí, tedy soutěžní družstvo Nového Sedliště.

Večer pak byla na programu taneční zábava.