Před devátou hodinou ráno vyjížděli hasiči do Boru aby odčerpali vodu od rampy v Nádražní ulici. Další zásah by měli v tachovské Husitské ulici. Vyjížděli k odstranění převisu. Než přijeli, převis spadl. V Sytně pak likvidovali větev, která hrozila pádem na vozovku.

Odpoledne pak vyjížděli do Zadního Chodova. „Hasiči umožnili odtok vody z pole. Voda totiž ohrožovala čtyři domy,“ řekla nám tisková mluvčí hasičů Alena Marešová. V obci hasiči pak zasahovali ještě jednou. Odčerpávali vodu od zatopených palivových nádrží čerpací stanice.

Vyjíždělo se i do Stráže. Tady místní hasiči ucpali propustek potoka, aby se vytvořila laguna, kterou by bylo možné odčerpat. Po odčerpání se hladina potoka snížila. Ve čtvrt na pět jeli hasiči na místo znovu a odčerpali další vodu,“ popsala Marešová.

Na žádost města Stříbra pak vyjeli hasiči do Májové ulice, aby zde čerpali vodu. V Újezdu pod Přimdou pak museli pročišťovat kanalizaci. V Dolech vytvářeli z pytlů s pískem hráz před domem, který ohrožovala voda z polí. Ve Vítkově umožnili odtok vody z přeplněného rybníka a v Olbramově monitorovali přetékající rybník.