Dobrovolní hasiči z Tachova dezinfikovali v pátek prostory Mateřské školy Tyršova, která je v současné době kvůli karanténě uzavřena. Fungovat by měla znovu od úterý. „Ionizační dezinfekci jsme provedli pomocí generátoru ozonu,“ informoval hasiči.

V dalších dnech je naplánována další dezinfekce mateřských škol. „Hasiči by se měli pustit také do dezinfekce veřejných prostor, jako jsou třeba autobusové zastávky a podobně,“ uvedl starosta Tachova Ladislav Macák.

Všechny autobusové zastávky ve Stříbře dezinfikovali členové SDH Stříbro. „Dezinfekci jsme provedli dvakrát, a to na všech krytých zastávkách ve městě a jeho místních částech,“ řekl Deníku velitel jednotky SDH Stříbro Roman Jarabica. Dodal, že další etapa je v plánu v úterý.

Zdeněk Rubáš na společné fotografii s Gabrielou Koukalovu při její návštěvě v Těškově.
Na tratích v Těškově se proháněla i biatlonová královna Koukalová

Stříbrští hasiči se v pondělí odpoledne přesunuli do tamního kulturního domu, kde je čekala další dezinfekce. „V kulturním domě funguje očkovací centrum, a po skončení očkování tyto prostory dezinfikujeme,“ vysvětlil Jarabica s tím, že hasiči použijí tzv. suchou mlhu, což je zařízení, které má rychlejší účinnost než ionizace pomocí generátoru ozonu. „A pak nás čekají místa s kontejnery na tříděný odpad a další veřejné prostory ve Stříbře a jeho částech,“ dodal velitel hasičů.

Hasiči ze Starého Sedliště se v neděli pustili do očisty zastávek, kontejnerových ploch a dalších veřejných míst v obci i jejích místních částech. „Na základě žádosti Krizového štábu Plzeňského kraje o pomoc a spolupráci při řešení epidemické situace v kraji vyjela jednotka SDH Staré Sedliště opět po necelém roce k plošné dezinfekci veřejných prostorů,“ uvedl za SDH Jiří Vacek.