VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hasiči pomáhají i kalendářem

Tachov – Že se neštěstí nevyhýbá ani těm, kteří každý den pomáhají společnosti, se přesvědčil i jeden z členů Hasičského záchranného sboru Tachov. Jeho kolegové ho ovšem nenechali na holičkách.

30.10.2015
SDÍLEJ:

Hasiči společně s fotografkou Marií Hankovou jsou s kalendářem spokojeni. Líbí se i veřejnosti a zatím jde na dračku. Hasičský sbor přemýšlí i o dalším dotisknutí.Foto: Hasičský záchranný sbor Tachov

Syn jednoho z tachovských hasičů onemocněl závažným onkologickým onemocněním, kvůli kterému přišel o zrak. Jak sami hasiči říkají, jsou jedna parta, proto svého kolegu nemohli nechat v úzkých. „Nejdřív jsme pořádali různé sbírky, pak přišel nápad s kalendářem," řekl Deníku velitel požární stanice Tachov Pavel Hrůša. A tak vznikl první kalendář tachovských hasičů.

Krom tachovského hasičského záchranného sboru se do projektu zapojila také Nadace policistů a hasičů, která nakonec uhradila veškeré náklady na tisk. Kalendář pomohly tvořit všechny tři směny, tedy šedesát osm ze šedesáti devíti členů hasičského sboru.

Za kalendářem stálo mnoho práce, jako například koncepce kalendáře, vymyslet termíny focení, vybrat nejpovedenější snímky, ale jak říkají samotní hasiči, nejdůležitější bylo celou věc zatajit před jejich kolegou, což se opravdu povedlo a i přes několik měsíců trvající přípravy bylo vše vyzrazeno až v momentě, kdy byl kalendář hotový. Kolega tachovských profesionálních hasičů byl velmi příjemně překvapen. Z práce na kalendáři je potěšena i autorka fotografií a výsledné podoby kalendáře, tedy fotografka Marie Hanková. Jakmile jí hasiči oslovili, okamžitě souhlasila a její nadšení pro věc je vidět i na výsledných fotografiích.

Všechny vybrané peníze půjdou přímo rodině Kratochvílů. Cena jednoho kalendáře je dvě stě korun, ale zájemci mohou a dávají i více. „Lide nám za kalendář klidně dali i tisíc korun," řekl člen hasičského záchranného sboru Marek Lácha, který má finanční stránku věci na starost. Dále také pokračoval o úspěšnosti prodeje. „S prodejností kalendářů je to tak, že již přemýšlíme o dotisku dalších minimálně dvou, nebo tří stovek kalendářů. Jsme doopravdy nadšení, že lidé projevili takovou vlnu solidarity".

Kalendáře si zájemci mohou koupit přímo na požární stanici profesionálních hasičů v Tachově. Ale jak řekl sám Lácha, zájem o ně není pouze na Tachovsku. „Kolegům do Plzně budeme posílat také několik desítek kalendářů. Ty se pak po hasičích rozešlou dál do republiky. Je o ně doopravdy zájem".

Autor: Jindřich Sýkora

30.10.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pavel Vrba

Vrba: Máme co napravovat

Ilustrační foto

Asistenční pes s vámi nesmí, slyšela vozíčkářka v obchodu

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Horní Kozolupy – Jako jediná strana v celém okrese dokázala KSČM v parlamentních volbách v roce 2013 získat přes padesát procent hlasů. Konkrétně 50,84%. Komunisté vůbec měli ve všech volbách v této obci na růžích ustláno.

Hubník: Škoda první půle

Lugano (od zvláštního zpravodaje deníku) – Utkáním proti Luganu naskočil znovu do mužstva po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním. Svůj návrat si ale kapitán Viktorie Roman Hubník představoval určitě jinak. Jeho tým prohrál v Luganu 2:3 a ani on sám neměl svůj den.

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení