Jedná se o nový dopravní automobil, který nahradí starou avii. „Bude tak zajištěn větší komfort pro přepravu hasičských družstev nejen na soutěže v požárním sportu, ale i k dalším nezbytným jízdám,“ řekl Deníku starosta sboru Miroslav Pavlíček.

Automobil, který tachovští dobrovolní hasiči využívají, je značky MAN a je určen mimo jiné k přepravě hasičů k požářišti, či k dopravě při záchraně obyvatelstva. „Sloužit bude nejen při zásazích, ale také pro dopravu mládeže a sportovního družstva na hasičské soutěže,“ uvedl velitel zásahové jednotky SDH Tachov Martin Volka s tím, že vůz pojme do kabiny kromě řidiče ještě dalších osm lidí.

Ačkoliv vozidlo bylo oficiálně představeno o víkendu, hasiči už měli možnost je nějakou dobu testovat. „Jsme spokojeni, auto máme přizpůsobené místním podmínkám. Chtěli jsme podvozek s pohonem všech kol, dále má vůz na přední části naviják,“ doplnil.

Samozřejmostí je také závěsné zařízení pro tažení krytého přívěsného vozíku s potřebným vybavením, který hasiči mají rovněž k dispozici.

Vozidlo v hodnotě necelých dvou milionů korun získali hasiči díky finanční pomoci dotace z programu IROP. Při sobotním představení veřejnosti automobilu za přítomnosti hostů z řad spřátelených hasičských sborů a představitelů města, vozidlo požehnal farář Eugen Bakoš.