„To je důvod, proč se musíme přestěhovat. Stavební práce totiž brání technice ve výjezdu z objektu," konstatoval velitel hasičů Roman Jarabica.

Tím vznikl problém, který musí město urychleně vyřešit. Právě hledání nového sídla je jedním z bodů, kterým se budou v pondělí zabývat stříbrští zastupitelé. „V této chvíli máme na výběr několik variant, kde by dobrovolní hasiči mohli dočasně sídlit. Definitivně se o tom rozhodne při jednání zastupitelstva," řekl Deníku jeden ze zastupitelů, Zdeněk Štybar. „Dnes je jejich technika provizorně umístěna v areálu profesionálních hasičů ve Stříbře," dodal Štybar.

Otázku kam s nimi by město chtělo vyřešit jednou provždy. „Je jasné, že u profesionálních hasičů dobrovolníci zůstat nemohou. Proto jim nyní sháníme dočasné útočiště. Objektů bylo několik, nejdále postoupila jednání ohledně bývalé kotelny mezi ulicemi Palackého a Gagarinova," pokračoval stříbrský zastupitel.

Podle jeho vyjádření ale tento objekt bude muset nejdříve projít stavebními úpravami tak, aby vyhovoval potřebám dobrovolných hasičů. To by podle odhadu mohlo trvat přibližně dvanáct až osmnáct měsíců. Město chce na přestavbu bývalé kotelny využít dotace z vhodných titulů.