Na devátý ročník memoriálu se sjelo rekordních třicet družstev. „Memoriál Václava Zimáka v mužské kategorii pořádáme podeváté, ženy s námi závodí již posedmé a děti pošesté. Zde v pivovaru se koná soutěž posedmé, protože jsme nedokázali zkombinovat naše soutěže a fotbalová utkání na místním hřišti, rozhodli jsme se přestěhovat sem a soutěž tady se stala tradicí. Vedení pivovaru nám nejen poskytuje prostor pro konání závodů, ale i všemi možnými způsoby nás podporuje,“ řekl Deníku místní velitel dobrovolných hasičů a zároveň syn upomínaného hasiče Václav Zimák.

V dětské kategorii závodilo jedenáct družstev. Nejlepších výsledků dosáhli mladí hasiči z Boru, Brodu nad Tichou a Kostelce. Největší ovace diváku však vzbudilo v průměru nejmladší družstvo, Soptíci z Plané.

Ženských družstev se zde utkalo pět. První místo zůstalo místním ženám, druhé si odvezli dobrovolnice ze Skapců a třetí ženy z Lisova. Mužské kategorii kralovali hasiči z Nahého Újezdce, stříbrný skončil Úněšov a bronzové Skapce.

„Byli jsme velice překvapeni, že dorazilo tolik družstev. Takovéto obsazení jsme ještě nezažili, třicet týmů je pro nás rekordní. Odhadujeme, že se zde sešlo na tři sta lidí. S výsledky našich družstev jsme spokojeni. Pro děti to byly teprve druhé závody, ale přesto se jim dařilo. Výkony našeho mužského družstva také ujdou, i když k nim máme výtky, věříme, že všechno se dá vylepšit,“ dodal Zimák.

Veronika Černá