Přihlásilo se celkem dvacet družstev z Tachovska, z toho bylo osm jednotlivců – dorosteneců, tři kolektivy mladších žáků a devět starších. „Tato celorepubliková postupová soutěž má dvě části, podzimní a jarní. Podzimní zahrnuje branný závod, krosový běh, střelbu ze vzduchovky, topografii, uzly a další. Jarní soutěž zase prověří mladé hasiče v technických zkušenostech a štafetě,“ uvedl starosta hasičů v Tachově Miroslav Lukeš.

S plánskými hasiči přijela i jejich vedoucí Hana Kolářová. „Myslím, že naše družstvo starších má dobré vyhlídky, poctivě trénovali. Ale třeba taková Halže je pro nás velmi silný soupeř,“ myslí si Kolářová.

Jednotlivé dorostence zastoupil i Pavel Prokeš z Halže. „U hasičů jsem už asi osm let. Loni jsem vyhrál okresní kolo. Na tyhle akce se většinou vezu s partou z Plané. Jsou to mí přátelé, žádná soutěžní rivalita mezi námi není,“ řekl Prokeš.

Nejúspěšnější hasiči pocházejí z Plané. „Do Plané šla dvě vítězství, jedno získali starší žáci a druhé pak Petr Ansl, který soutěžil za jednotlivce v dorostu,“ uvedl Pavel Pechát.