Logo Deník na návštěvě.Logo Deník na návštěvě.Zdroj: Deník„Bylo to i za pomoci Plzeňského kraje, kterému bych mohl touto cestou poděkovat,“ uvedl starosta. „Obdrželi jsme dotaci na naši Tatru 148, která se dočkala větší rekonstrukce. Provedly se opravy motoru, dostali jsme nové obutí, spravila se plechařina a tak dále. Kraj nám na to poskytl sto tisíc korun a stejnou částku dala na repasi vozu obec,“ dodal.

Obec ale koupila ještě jednu cisternu stejného typu. „Náš sbor dobrovolných hasičů tak má tři Tatry 148. A všechny jsou funkční, mají potřebné vybavení a jsou schopné výjezdu k zásahu,“ pochlubil se starosta obce.

Uvedené zásahové vozy jsou podle starostových slov ideální pro terén v okolí Ošelína. K obci totiž náleží rozsáhlé lesní oblasti v údolí Mže, kde je terén hůře dostupný, více svažitý, navíc s množstvím chatových osad či osamělých rekreačních objektů. „Chatové oblasti jsou poměrně rozsáhlé a přes Ošelín k nim vede prakticky jediná přístupová cesta, navíc s viadukty s nízkým profilem, takže tyto stoosmačtyřicítky, které jsou nižší, tento terén dobře zvládnou,“ uvedl Šefčík s tím, že při požárech v takové oblasti je nejdůležitější dopravit na místo vodu. Právě k tomu jsou podle jeho slov uvedené vozy ideální, i kvůli relativně jednoduché údržbě a jízdním vlastnostem v terénu.

Zásahová jednotka obdržela v letošním roce od obce také nové zásahové obleky a další vybavení. Celkově obec podpořila sbor částkou kolem půl milionu korun.

Sbor dobrovolných hasičů v Ošelíně má v jednotce páté kategorie dvanáct hasičů, tvoří ji dvě družstva. Celkově působí ve sboru přes patnáct hasičů. „Hasičů se ceníme, v obci zajišťují a pořádají řadu kulturních a společenských akcí, podílejí se také na různých brigádách.“