„Dospělí se sice soutěží v požárním sportu zúčastňují, ale ne moc. Kvůli především pracovnímu vytížení není totiž lehké sehnat dostatek lidí. Děti ale jezdí na soutěže pravidelně, několikrát do roka. Celkem se jim daří, v Tachovské lize mladých hasičů obsadily celkově čtvrté místo," řekl Deníku Gregor.

Problémem podle něj je sehnat vedoucí, kteří by se kroužku mladých hasičů mohli pravidelně věnovat. „Ale zájem mezi dětmi o členství ve sboru je dost velký, o čemž svědčí, že na vesnici s 350 obyvateli máme patnáct dětí. To je slušné," dodal s tím, že některé děti vydrží ve sboru léta a pokračují i v dospělém věku, jiné to baví jen krátce.

V rámci svých možností se hasičům snaží pomáhat také obec. „V tom nemáme žádné problémy, vždycky nám na obci vycházejí vstříc," uvedl Gregor.

Zásahová jednotka ve Ctiboři je páté kategorie a loni nemusela vyjíždět k žádnému zásahu. „Poslední požár tady byl někdy před čtyřmi, pěti lety. To hořelo na poli. Ale ono je lepší, když k žádnému ohni vyjíždět nemusíme," dodal jednatel.