VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hasiči vyzkouší dopravu vody k hradu Přimda

Přimda – Taktické cvičení, jehož cílem je dopravit vodu pomocí stříkaček typu PPS 12 na hrad Přimda k hašení lesního požáru, pořádá v sobotu Sbor dobrovolných hasičů Přimda.

6.5.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Antonín Hříbal

Cvičení se zúčastní deset družstev z devíti hasičských sborů. „Jednotky se v sobotu dopoledne od deseti hodin shromáždí na zimním stadionu v Přimdě. Zde bude prezentace a upřesnění technických a bezpečnostních podmínek pro vjezd vozidel na chráněné památkové území. Poté zahájíme samotné cvičení,“ sdělil Deníku starosta přimdského hasičského sboru Ludovít Ferdinandy.

Cílem cvičení je podle hasičů prověrka součinnosti cvičících jednotek při zásahu v neprůjezdných lesních porostech. Místo cvičení je zvoleno takové, kam není možný přístup cisteren a k zásahu mohou pouze menší hasičská vozidla, jako například avie nebo traktory, které na přívěsu vezou stříkačku. Proto bude cisterna přistavena pouze u zdroje vody na začátku zásahu.

Dalším cílem je prověrka schopnosti jednotlivých velitelů zásahových jednotek, procvičení součinnosti v náročných podmínkách a prověření komunikace a spojení mezi jednotkami. V neposlední řadě má cvičení popularizovat a propagovat činnosti hasičů na veřejnosti.

„Vodu budeme dopravovat od cisterny, která zaujme stanoviště u horského hotelu v Přimdě, až ke zřícenině hradu,“ uvedl dále Ferdinandy.

Tématem cvičení je zásah při hašení požáru v lesním porostu, který je nepřístupný cisternovým vozidlům. Zásah může být proveditelný dálkovou dopravou vody. Jednotky budou zasahovat při simulovaném požáru lesního porostu na hřebenu kopce. K zásahu bude podle technických pokynů hasičů použito dvou proudů C. Ty budou zásobovány dálkovu dopravou vody od stroje ke stroji na vzdálenost osmi set metrů, přičemž převýšení od zdroje k proudnici je podle Ferdinandyho zhruba sto metrů. Zásah bude proveden v nadmořské výšce 840 metrů.

„Dvě družstva přimdského sboru dobrovolných hasičů budou na obou koncích. Na dolním bude naše cisterna, odkud se potáhne voda. Na místě zásahu pak bude další naše družstvo,“ doplnil starosta sboru.

Mezi oběma přimdskými družstvy hasičů bude rozmístěno po trase osm stříkaček typu PPS 12. Stříkačky budou obsluhovat příslušníci zásahových jednotek z dobrovolných sborů z Nového Sedliště, Hošťky, Starého Sedliště, Třemešného, Třískolup, Boru, Tachova a Starého Sedla.

Voda se bude dopravovat propojenými hadicemi a stříkačkami po cestě od horského hotelu v Přimdě ke kapličce a odtud pak opět po cestě až ke zřícenině hradu.

Cvičení bude podle Ferdinandyho ukončeno pravděpodobně kolem druhé hodiny odpolední.

Autor: Jiří Kohout

6.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení