„Dále jsme, jako každým rokem, provedli údržbu hasičské avie a následně zdárně absolvovali technickou a emisní kontrolu. Při této příležitosti byl proveden i úklid celé hasičárny,“ informovala Dana Rožánková, jednatelka studáneckých hasičů.

Jednou z největších akcí, kterou požárníci v obci pořádali byly zabijačkové hody. „Ty se uskutečnily v březnu a to pro všechny občany,“ doplnila Rožánková.

Velkou pozornost zaslouží i mladí hasiči, kteří vyhráli podzimní okresní kolo soutěže Plamen. „Pak Studánku reprezentovaly v krajském kole, kde se bohužel neumístily na medailových pozicích. Dále se zúčastnily pohárových soutěží ve Velkém Rapotíně a ve Studánce, kde v obou případech obsadily první místo,“ řekla jednatelka Dana Rožánková.

V letošním roce požárníci plánují opravu zbrojnice, čištění místního koupaliště. „V případě, že by se podařilo obci doplnit naši výzbroj o cisternu, kropili bychom dle potřeby místní komunikace a zalévali v období sucha veřejnou zeleń,“ řekla jednatelka Dana Rožánková.