Hasiči z nového areálu vyjíždějí k zásahům už od července, ve čtvrtek však byla budova slavnostně otevřena. „Celá požární stanice byla postavena za rekordních 228 dnů,“ uvedl ředitel Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje František Pavlas. „Za tak krátkou dobu se podařilo vybudovat velice kvalitní a moderní pracoviště profesionálního sboru,“ doplnil.

Hasiči užívají novou budovu od léta. „Je to samozřejmě mnohem lepší, než v předchozí stanici, která byla v centru města. Už jen ta čistota. Tam jsme museli topit uhlím a všude to bylo znát. Bylo tam hlavně více prachu,“ pochvalují si nové pracoviště stříbrští hasiči. Mnoho zdaru při využívání objektu popřál hasičům nejen jejich krajský ředitel, ale také náměstek ministra vnitra Jaroslav Salivar, generální ředitel HZS ČR Miroslav Štěpán a komunální politici.

Příležitost prohlédnout si novou budovu plnou moderní technologie využili ve čtvrtek mnozí hosté z řad profesionálních i dobrovolných hasičů, zúčastnili se i zástupci policie. „Budovu jsem si prohlédl, je to určitě důstojné a pěkné pracoviště,“ uvedl ředitel tachovské policie Jaromír Kníže. Objekt na náměstí, který doposud hasiči užívali, patří městu. Podle starosty Miroslava Nenutila potřebuje dům opravit a předpokládá se využití k bytovým i komerčním účelům.