Předpokládaný víkendový favorit naplnil své ambice. Na sobotní klání se sjely týmy z nejrůznějších koutů Plzeňska. „Celkem se přihlásilo osm mužských družstev, čtyři ženská a z dětí se bohužel zúčastnilo jen to naše,“ řekl nám Ladislav Pachát, starosta dobrovolných hasičů v Kostelci. Na šestém ročníku hasičské soutěže se soutěžilo už tradičně o putovní pohár obce Kostelec.

Otázkou dne však bylo, zda se někomu podaří zdolat nejlepší čas místního družstva. „Věřím tomu, že rekord bude letos překonán. Čas 18,5 vteřiny vybojovali kostelečtí muži při loňských závodech ve Stříbře. Myslím si, že největší šance mají Honezovice a Hradec,“ dodal starosta hasičů.

Odvěcí soutěžní rivalové Kostelce, dobrovolní hasiči ze Stříbra, úspěchu moc nevěřili. „To je ve hvězdách. Máme tady s sebou své nejsilnější družstvo, ale nevěřím, že to pokoříme. Je mokrá tráva a klouže to,“ uvedl Jan Vlček, velitel SDH Stříbro. Favoritem mezi přítomnými byl mužský tým hasičů z Honezovic na Plzeňsku. „Stačí jedna chyba a je po vítězství. Nejde to takhle brát a posuzovat družstvo před výkonem,“ odvětil při zmínce o jejich předpokládaném vítězství trenér Honezovic František Podlipský.

„Přijeli jsme sem vyhrát. Kvůli mokré trávě mají kluci speciální špunty na botách, se kterými by to nemělo klouzat,“ pochlubil se trenér. „Náš osobní čas je 15,62 sekund, ale s úzkými hadicemi,“ uvedl Podlipský. Favorit nakonec splnil předpokládání. Na prvním místě se umístili muži z Honezovic s časem 16,52 sekund. Na druhém místě skončil Hradec v čase 18,33 sekund a třetí místo zůstalo doma v čase 18,75 sekund.