Letos toto klání oslavovalo 100. výročí existence sboru dobrovolných hasičů v obci a zároveň se jednalo o pátý ročník soutěže O Pohár starosty obce.

Do Honezovic se sjelo osmnáct manšaftů, šest družstev žen a dvanáct družstev mužů. Soutěže se zúčastnilo i družstvo žen z Honezovic, což byla rarita, protože toto družstvo svou závodní éru ukončilo před téměř třiceti lety. Před svým útokem trénovaly ženy jen jednou, přesto ohromily časem jen o málo delším než půl minuty.

Nakonec vítězné stupínky obsadila družstva žen ze Vsi Touškova, Kostelce a Nového Sedliště, u mužů to pak byly sbory ze Strýčkovic, Honezovic a Hradce.

Soutěž Deníku okomentoval starosta honezovických hasičů Jaroslav Petřík. „Účast tolika družstev nás samozřejmě potěšila, nejen proto, že s námi oslavili naše sté jubileum, ale i proto, že zde byla díky tomu skvělá soutěžní atmosféra. Oslavy výročí budou pokračovat až do srpna, kdy během slavnostní schůze budeme udělovat pamětní a záslužní medaile členům našich sborů,“ uvedl Petřík.

Na další otázky, týkajících se skvělých výsledků, které podává družstvo Honezovic, nám Petřík odpověděl, že tým trénuje minimálně dvakrát týdně, někdy i častěji.

Jejich úsilí je znát, protože právě zde na domácí půdě se ujali vedení hořické ligy a za sebou na stříbrném a bronzovém postu nechali Všekary a Ves Touškov, zástupci tachovského okresu, Nové Sedliště a Kostelec, jsou průběžně na pátém a šestém místě, přičemž je od sebe dělí pouhý jeden bod.

Další soutěž hořické ligy se bude konat na Tachovsku, a to v Novém Sedlišti v sobotu 25. června. Seriál soutěží ukončí závody v Kostelci v polovině srpna.

Veronika Černá