Na místo ředitele je podle zástupkyně tiskové mluvčí krajských hasičů Blanky Nechvátalové vypsáno výběrové řízení. Novým velitelem tachovské stanice je Pavel Hrůša. „Ten postoupil ve výběrovém řízení z výkonu, tedy ze směny,“ vysvětlila Nechvátalová.

Podle Přemysla Kosiny muselo z Tachova odejít pět členů, tedy včetně Klímy. „Nesplňovali totiž nové požadavky na vzdělání. Tato místa jsme museli obsadit novými příslušníky,“ řekl.

Problém ale je, že změny přišly v době, kdy je v platnosti naprostý zákaz přijímání nových příslušníků do hasičských záchranných sborů. „Museli jsme tedy stavy doplnit z vlastních zdrojů, ze směn, z výjezdů,“ dodal.

Noví jsou dále hlavní technik, pracovník na ochraně obyvatelstva a krizového řízení a vedoucí oddělení prevence. Změny se ale nedotkly jen Tachova. Nový je i velitel stříbrské stanice. Byl jím jmenován Vladislav Bareš. Nahradil taktéž dlouholetého velitele Jiřího Havlovice. Ze Stříbra museli kvůli vzdělání odejít i dva členové směny. „Tam jsme museli počty doplnit z Tachova. Tím klesl počet pracovníků na směně v Tachově ze čtrnácti na dvanáct,“ vypočítal Kosina.

Podle něj se ale s tímto nařízením nedá nic dělat. „Plnit musíme dál úkoly i za těchto těžších podmínek. Bude velký problém, aby si všichni vybrali dovolenou, aby se účastnili dalších kurzů a tak dále, ale uvidíme,“ sdělil Kosina.