13 soutěžních družstev – 3 družstva žen – SDH Bor, Halže, Kostelec a 10 družstev mužů – SDH Bor, Halže, Kladruby, Kostelec, Křelovice, Nahý Újezdec, Nové Sedliště, Staré Sedliště a domácí družstvo Labutě, přivítali v úvodu soutěže starosta SDH Labuť Jiří Peterka ml. a starostka Starého Sedliště Jitka Valíčková. Každé ze soutěžních družstev mělo dva pokusy a výsledné časy z nich se sčítaly.

I když počasí soutěžícím vůbec nepřálo, na jejich výkonech se to nijak neodrazilo. Soutěž a hlavně druhé kolo mělo velice zajímavý a doslova dramatický průběh. V kategorii mužů zvítězilo soutěžní družstvo SDH Bor, přestože po prvním kole bylo až na pátém místě. Družstvo Kladrub, které v prvním kole mělo nejlepší čas, své vedení druhým pokusem neobhájilo a skončilo na druhém místě.

Na třetím místě se umístilo družstvo Stříbra, které bylo po prvním kole až na místě šestém. Nejhůře dopadlo domácí družstvo Labutě, které mělo v prvním kole třetí nejlepší čas, ale nezdařený druhý pokus je odsunul až na poslední místo. V kategorii žen si nejlépe vedlo soutěžní družstvo SDH Bor, které mělo v prvním kole druhý nejlepší čas ze všech soutěžních družstev. Na druhém místě se umístilo soutěžní družstvo SDH Kladruby a na místě třetím skončilo družstvo Halže. Pro všechna soutěžní družstva připravili pořadatelé diplomy a věcné odměny, pro první tři družstva v obou kategoriích poháry a vítěz v mužské kategorii si odvezl sud zlatavého moku.

Václav Hurych

Ilustrační foto
V obci vyrostou desítky domků