„Je to taková naše soutěž tradičně netradiční, jak my říkáme,“ uvedl Juraj Mezei. „Bohužel, letos je nějak slabší účast. Přijeli jen hasiči ze Studánky, Chodové Plané, Otročína, Cebivi, Štědré a samozřejmě jsou tu domácí. Ženy prezentuje pouze Štědrá a děti Cebiv. Ale i tak je to slušné,“ vyjmenoval soutěžící sbory Mezei.

Největší zážitky měli přihlížející přímo z hladiny rybníka. „To byla opravdu nejnáročnější část soutěže. Protože část družstva musela přejet rybník na loďce, u které nebylo pádlo, ale jen bidlo, tak se to s námi stále točilo do kolečka,“ smála se Eliška Fuschová z SDH Štědrá. „Ale celkově si myslím, že jsme měly jako ženy slušné skóre,“ dodala mladá hasička, která dojela ke břehu úplně promočená.

Přespolní hasiči měli nakonec slušný náskok. „Bylo to úplně něco jiného než při klasické soutěži, protože jsme tu museli navíc přeplavat rybník v loďce, takže tam bylo i poměrně dost času všechny hadice natahnout a připravit. Skončili jsme druzí,“ řekl Lukáš Honzík ze Studánky.

Vítězem soutěže se nakonec stali dobrovolní hasiči ze Štědré, druzí byli Studánečtí a třetí Cebiv.