Zásahová jednotka přimdských hasičů je ve třetí kategorii, vyjíždí tedy i k těm nejnáročnějším zásahům, často na dálnici D5, a důstojné zázemí potřebuje. „Stará zbrojnice už byla nevyhovující, naši hasiči si lepší prostředí zasloužili,“ řekla starostka města Marie Šperková.

Stavba byla projektově připravena, včetně všech rozhodnutí a povolení, ale hrozilo, že se bude muset odsunout. „Do veřejné soutěže se nikdo nehlásil, až v poslední den přišla nabídka, a tak jsme mohli stavbu zadat,“ doplnila.

Stavba byla zahájena v roce 2017, dokončena loni na podzim. Zbrojnice je patrová, dole jsou garáže, šatny, dílna, kancelář a další zázemí, nahoře pak zasedací místnost, odpočívárna pro zásahovou jednotku a další prostory, které mohou posloužit například i jako provizorní ubytování v případě, že by někdo požárem přišel o střechu nad hlavou.

Výstavba zbrojnice byla z 85 procent hrazena pomocí evropské dotace, zbytek platilo z rozpočtu město. „Zázemí teď máme perfektní. Někdy vyjíždíme i na zásahy, které trvají i několik hodin a po návratu se zde můžeme připravit na případný další zásah,“ pochvaloval si velitel zásahové jednotky Martin Chavík.

Ten ve sboru působí už přes třicet let. „Vždycky jsem si takové zázemí přál, teď se nám to konečně splnilo,“ dodal.

Kromě hasičárny byl páteční večer slavnostní i pro další stavby. „V bývalém kasinu jsme dokončili první etapu rekonstrukce a objekt poslouží jako garáže pro městskou techniku, vznikne zde společenský sál a několik bytů,“ uvedla starostka. Třetí stavbou je rekonstrukce objektu sousedícího s radnicí, kde vznikly lékařské ordinace a společenská místnost pro setkávání obyvatel.