Náladu příchozím zlepšila nabídka různých pochutin a zvesela vyhrávající dudácká kapela. Stánkaři se shodli, letošní svátek je úplně stejný jako vloni. „Je to jako repríza, loni tu také stále pršelo a prakticky přišel asi tak stejný počet návštěvníků jako letos. Naštěstí, lidé mají stále na něco chuť, takže naše výrobky kupovali,“ uvedl kladrubský řezník Kamil Drudík. „Největší zájem byl o jitrnice, tlačenku a teplou polévku, také ovar s křenem byl dost žádaný,“ dodal.

V dalším stánku byl stříbrský výrobce měděných šperků Dušan König. „Ráno tu bylo hodně lidí, ale jak se najednou rozpršelo, tak to prořídlo. Buď odcházeli domů, anebo si sedli tady do restaurace, kde hraje dudácká kapela,“ řekl König. „Prodal jsem hodně prstýnků a náramků. Zima mi tu není, však ani na ni nemám čas, pořád vyrábím keltské ozdoby, lidé se na výrobu rádi dívají,“ dodal stříbrský šperkař.

Havelské posvícení každoročně spolupořádá Helena Šrámková. „Letos se mi povedlo sem přitáhnout více stánkařů, jsou tu se sýry, hračkami a dalším zbožím. Jen mě mrzí, že kvůli dešti asi nebudou mít velkou tržbu,“ uvedla Šrámková.