Trať rally je vedena po komunikacích za veřejného silničního provozu. Dodržování platných dopravních předpisů a příslušných vyhlášek bude kontrolováno pořadateli a policií. Organizátorem průjezdu vozidel účastníků rally v České republice je Pošumavský auto moto klub, který zajišťuje na českém území kontrolní body na trati a technický servis.

Posádkám je stanovena ve speciálních zkouškách jízdní doba s povinností jejího dodržování s přesností na jednu vteřinu. Tato stanovená průměrná jízdní doba nepřekračuje 48 km/hod. Tři z těchto speciálních zkoušek čekají účastníky ve čtvrtek 25. května právě na Tachovsku.
První bude na trase Obora, Milíře, Zadní Milíře, Lesná, Písařova Vesce, Studánka v době od 15:49 do 17:16 hodin.

Vozy pak pokračují přes Tachov a Planou ke třetí zkoušce, která bude v úseku od Dolního Kramolína přes Holubín, Pístov, Boněnov, Hostíčkov, Hanov a Lestkov. Historické rally vozy se v uvedeném úseku budou pohybovat zhruba od 16:41 do 18:22 hodin. Třetí měřený úsek začíná v Cebivi v 17:38 a vozy zavede na severní Plzeňsko.

Diváci podél trati se mohou těšit především na sportovní vozy mnoha předních světových značek, včetně českých, ze šedesátých, sedmdesátých a osmdesátých let. K vidění budou sportovní speciály Porsche 911, Alfa Romeo, BMW, Ford Escort, Lancia Fulvia, Škoda 120 Rally a další.