Historický román z Plánska se odehrává těsně po třicetileté válce a jmenuje se Nepohlceni tmou. Je to autorův první historický román. „Důvodů, proč jsem děj zasadil na Tachovsko, je několik. Tím hlavním je ale fakt, že jakožto člověk, jehož rodina z Tachovska pochází, jsem nikde nenašel adekvátní román z našeho kraje. Dost mě to vždy mrzelo, protože historie kraje je bohatá a málo známá,“ řekl Deníku autor.

Hrdiny knihy jsou tři kamarádi, bývalí vojáci, kteří se vrací z války a začínají hospodařit v Jamném nedaleko Lestkova. A brzy se kolem nich začnou roztáčet kola intrik, závisti a nenávisti a honu na protestanty. „Hlavní postavy jsou půl na půl reálné a fiktivní. Zjednodušeně řečeno: Má kreativita si chytře vyhrála se zasazením postav do reálných událostí a míst tak, aby čtenář nic nepoznal,“ okomentoval s úsměvem autor.

Jak dodal, román zatím vyšel jen jako e-kniha, ale je o ní velký zájem. „O tištěnou verzi mě prosí tolik lidí, že ji mám v plánu.“

Michal Sabó se psaní věnuje od dětství. „Slohy za jedna byly vždy jistota a sen o tom jednou vydávat knihy ve mě zakořenil v momentě, kdy jsem se zamiloval do tvorby Ericha Marii Remarqua. Vidím to jako dnes, kdy jsem dočetl jeho Tři kamarády a řekl si: Jednou budu spisovatelem. To mi bylo dvanáct. Od těch dob jsem psal do šuplíku, sem tam něco vydal, ale opravdový zlom nastal tento rok, kdy už jsem vydal tři knihy a další dvě chystám, takže si myslím, že jsem velmi plodný autor,“ řekl Deníku.