Výstavu provázelo ještě jedno výročí. „Konala se také při příležitosti 70. výročí založení Holubářského spolku pro Stříbro a okolí,“ uvedla za organizátory Zdeňka Kantová.

Součástí výstavy bývá pravidelně páteční posuzování zvířat bez přítomnosti veřejnosti. Odborné komise udělují body a na základě toho také ocenění. „Pohár Radky Trylčové, členky rady Plzeňského kraje pro oblast životní prostředí a zemědělství, obdržel Jakub Šedivý, který se tak stal nejlepším chovatelem z účastníků výstavy,“ doplnila Kantová.

Zatímco v pátek si výstavu prohlédly pouze děti z mateřských a základních škol, v sobotu se již výstava otevřela pro veřejnost. Ta se měla na co dívat. Chovatelé přivezli do Stříbra 186 králíků, 156 holubů a 61 voliér drůbeže. „Ptáčkaři obsadili všechny klece a předvedli malé i velké papoušky, většina z nich byla prodejná,“ dodala členka chovatelského svazu.
Výstavu si prohlédla také delegace z chovatelského spolku z Vohenstraussu, včetně představitelů partnerského tohoto města, přijeli rovněž zástupci Českého svazu chovatelů.

Akce měla rovněž doprovodný program, zejména starší generace přivítala posezení při hudební produkci Václava Žákovce a Anny Volínové. Děti mohly pozorovat telátko a kozičky, které na výstavu přivezla Farma U Řeky.

„Počasí výstavě přálo a návštěvnost chovatelské expozice nás mile překvapila. Děkujeme proto všem vystavovatelům, kterých byla téměř sedmdesátka, že zvířata do Stříbra přivezli. Děkujeme také všem sponzorům a v neposlední řadě studentům Střední odborné školy, kteří pomáhali při pátečním posuzování zvířat,“ dodala Kantová.