VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hledají nejlepší projekt, soutěží i Tachov

Tachov – Projekty realizované z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Jihozápad soutěží mezi sebou.

4.7.2012
SDÍLEJ:

V šestnáctce finalistů je i projekt tachovského komunitní centra, jehož součástí je i lezecká stěnaFoto: Vladislav Krumer

Želízko v ohni má i Tachov, a to projekt komunitního centra. Už od začátku července mohou lidé hlasovat pro ten, který se jim zdá nejpovedenější.

„Celkem soutěží šestnáct z více než šesti set projektů z Plzeňského a Jihočeského kraje," uvedla Helena Červinková z tachovského městského úřadu. „Sanací a revitalizací areálu bývalé továrny na zpracování ryb Rybena v centru města Tachov vzniklo nové komunitní centrum. V rámci první etapy projektu byla vystavěna přeložka a dobudován první úsek jižní komunikační větve průtahu Tachova, včetně inženýrských sítí. Ve druhé etapě byla rekonstruována původní budova Rybeny a vystavěna zcela nová budova komunitního centra, včetně zastřešené terasy a atria s lezeckou stěnou," popsala projekt Červinková.

Vybudované objekty provozuje Místní akční skupina Zlatá cesta, obecně prospěšná společnost, která na programu centra úzce spolupracuje s Komunitními aktivitami Tachovska, s Muzeem Českého lesa a s dalšími neziskovými organizacemi. Činnost významně podporuje město Tachov, které je majitelem objektů. „Smyslem centra je poskytnout prostor k neformálním činnostem neziskových organizací a komunit, včetně zájmových skupin a spolků z Tachovska. Amatérské hudební skupiny využívají vybavené zkušebny. Koná se zde celá řada dalších akcí, například farmářské trhy, koncerty, výstavy amatérských výtvarníků, fotografů a dalších tvořivých činností. Svoje zázemí tady má také mateřský klub. Každý všední den odpoledne je v činnosti klub pro školní děti. Za dozoru zkušených vedoucích si zde mohou děti zahrát stolní tenis, stolní fotbal, pohybové počítačové hry, napsat si úkoly, pobavit se u dalších činností a popovídat si s přáteli. O prázdninách se konají oblíbené dětské příměstské tábory. Centrum je otevřeno všem zájemcům a nabízí smysluplné využívání volného času," dodala Červinková. Zájemci mohou nejlepší projekt volit na internetových stránkách www.rr-jihozapad.cz/kompas. Hlasující mohou také vyhrát zajímavé ceny.

Autor: Václav Šimek

4.7.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pavel Vrba

Vrba: Máme co napravovat

Ilustrační foto

Asistenční pes s vámi nesmí, slyšela vozíčkářka v obchodu

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Horní Kozolupy – Jako jediná strana v celém okrese dokázala KSČM v parlamentních volbách v roce 2013 získat přes padesát procent hlasů. Konkrétně 50,84%. Komunisté vůbec měli ve všech volbách v této obci na růžích ustláno.

Hubník: Škoda první půle

Lugano (od zvláštního zpravodaje deníku) – Utkáním proti Luganu naskočil znovu do mužstva po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním. Svůj návrat si ale kapitán Viktorie Roman Hubník představoval určitě jinak. Jeho tým prohrál v Luganu 2:3 a ani on sám neměl svůj den.

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení