Plány na zbourání sice existují, ale i v tomto případě se vše odvíjí od financí. Tři už se podařilo zlikvidovat – přízemní objekt po dopravním inspektorátu na sídlišti východ a podobná stavba nedaleko jízdárny a baráčnická Rychta. Další minimálně tři zbývají.

Jedním z nejvíce bijících do očí je bývalá ubytovna pro neplatiče pod sídlištěm Rapotín. Ta byla obydlena do loňského roku. „Lidé, kteří tam žili například na černo odebírali elektřinu ze společných prostor. Ubytovnu naprosto zdevastovali,“ řekl starosta Tachova Ladislav Macák. Objekt v dezolátním stavu vyhledávají bezdomovci, kteří tam přespávají. Přes zimu k nim byla městská policie benevolentnější. Natahali však dovnitř plno nepořádku. „Podaří-li se najít finanční prostředky, zbouráme ji ještě letos, ale spíš to bude až v příštím roce,“ řekl starosta.

Dál město plánuje zbourání bývalé Mety v ulici Boženy Němcové. „Likvidace objektu bude součástí rekonstrukce Vodní ulice. Ale termín se bude opět odvíjet od financí,“ uvedl Macák.

Třetím objektem určeným ke zbourání je bývalé truhlářství v Panenské ulici.

Na likvidaci uvedených budov vypíše město výběrové řízení. Podle zkušeností z předchozích případů docházejí nabídky, které se liší i o několik milionů korun. Například na bourání objektu ve Světcích muselo město vybrat firmu až z Loun, protože byla ze všech nejlevnější.